Uutiset


31.10.2018

Koeaja K-Sarja

Renault Trucks K-sarjan maansiirtoauto kiertää Suomea marraskusta 2018 alkaen - Tervetuloa koeajamaan järeydestä ja kestävyydestään tuttu maansiirtoauto.

Ole yhteydessä lähimpään Renault Trucks jälleenmyyjääsi koeajoa varten:

Mika Saari
Volvo Truck Center Vantaa
puh. 040 543 4869
mika.saari@renault-trucks.com

Ilkka Lehtikallio
Volvo Truck Center Vantaa
puh. 050 409 3263
ilkka.lehtikallio@renault-trucks.com

Juha Mattila
Volvo Truck Center Tampere
puh. 040 543 4866
juha.mattila@renault-trucks.com

Ossi Hänninen
Volvo Truck Center Turku
puh. 040 310 4660
ossi.hanninen@renault-trucks.com

Arto Matinlassi
Wetteri Power Oy, Oulu
puh. 050 304 5000
arto.matinlassi@wetteri.fi

Sami Saari
Auto-Kilta Trucks, Lappeenranta
puh. 040 778 3983
sami.saari@auto-kilta.fi

Pasi Sairanen
Auto-kilta Trucks Oy, Savonlinna
puh. 040 580 0091
pasi.sairanen@autokilta.fi

Kimmo Hovilainen
Raskaspari Oy, Kouvola
puh. 0400 552 743
kimmo.hovilainen@raskaspari.fi

Kari Mäkiranta
Käyttöauto Oy, Seinäjoki
puh. 044 795 5330
kari.makiranta@kayttoauto.fi

Kimmo Peura
Käyttöauto Oy, Seinäjoki
puh. 050 310 0800
kimmo.peura@kayttoauto.fi

Kjell Finne
Käyttöauto Oy, Vaasa ja Närpiö
puh. 050 561 7846
kjell.finne@kayttoauto.fi